Новації в роботі державної служби зайнятості – ніхто не має бути полишеним без уваги

Гідна робота – один із головних пріоритетів для українців, а також серйозне питання як для самих громадян, так і для державних установ. Україна переживає не лише процес економічних змін, а ще і збройний конфлікт на сході, який серйозно впливає на ситуацію на ринку праці.

Кожна четверта зайнята особа в Україні працює неофіційно. Система освіти та професійної підготовки не завжди забезпечує навички, які потребують роботодавці; у молоді дуже мало можливостей отримати перший досвід роботи. Мобільність робочої сили є також низькою. У сільських районах і малих містах нові робочі місця практично не створюються.

Порівняно з іншими країнами регіону, рівень безробіття в Україні є помірним – приблизно 9,3% (у 2013 році — 7,3%), проте за цими цифрами стоять 1,6 мільйона безробітних. Кожен третій немає роботи тривалий час, тобто понад півроку. Це створює велике навантаження на систему соціального забезпечення, що фінансується державою.

Діяльність ПРООН спрямована на усунення перешкод до працевлаштування, особливо для жінок і вразливих груп, таких як люди з обмеженими можливостями, жінки з маленькими дітьми, колишні ув’язнені, молодь без досвіду роботи, люди старшого віку, що мають застарілі навички, внутрішньо переміщені особи та учасники бойових дій. В Україні діє система квот, яка передбачає окремі гарантії зайнятості для вразливих груп населення. Але вони не стали ефективним довгостроковим рішенням. Потрібен новий підхід, при якому існуватиме тісний взаємозв’язок між роботою служб зайнятості і належним соціальним захистом населення, аби створити безперервний ланцюжок послуг, завдяки чому, в кінцевому рахунку, ніхто не буде полишеним без уваги. Сучасна служба зайнятості може відігравати в цьому ключову роль, якщо буде готова вийти за межі своїх традиційних функцій — реєстрації безробітних і посередництва між ними та роботодавцями.

Починаючи з червня 2017 року, Державна служба зайнятості України у тестовому режимі розпочала випробувати нові підходи для ефективнішого залучення до ринку праці людей з уразливих груп, використовуючи методологію, розроблену ПРООН. На сьогодні такі пілотні проекти реалізуються у семи з 27 областей. Ми можемо скористатися досвідом інших країн, які вже пройшли через подібні зміни і запровадили у свою практику такі поняття, як активація безробітних, клієнтоорієнтованість, виділення профілів на основі зібраних даних і підготовка індивідуальних планів працевлаштування. Україні потрібно переймати кращі практики, адаптувати, розширювати їх та створювати відповідні допоміжні структури.

Нині відбуваються глибокі культурні зміни, що змінюють підходи до планування і надання послуг. Між установами починається співпраця, яку координує Державна служба зайнятості. Сьогодні необхідні додаткові інвестиції в програми для активізації ринку праці, зокрема, для ефективнішого опрацювання даних.

Спільно з МОП, ПРООН надає підтримку державній системи зайнятості за кількома напрямами. Зокрема, ми надаємо допомогу в запровадженні механізму координації заходів з децентралізації на місцевому рівні; у розробці та розгортанні нової системи підвищення ефективності; у диверсифікації пакету діючих програм для ринку праці; у розширенні доступу до послуг з працевлаштування і покращенню індивідуальних послуг; а також у встановленні ефективних партнерських відносин із службами соціального захисту.

 

Advertisements
Опубліковано в Наші новини. Leave a Comment »

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s

%d блогерам подобається це: