Створення працездатному населенню умов для самостійного розв’язання проблем підвищення власного добробуту є передумовою подолання бідності

11-21-irin-child-laborЄ дні, які важко назвати святами. Це особливі дні, про які ми повинні пам’ятати. Всесвітній день за гідну працю, який ми відзначили 7 жовтня та Міжнародний день боротьби за ліквідацію злиднів, який світова спільноста почала відзначати ще в 1987 році. Саме тоді було закладено пам’ятний камінь на площі Трокадеро, що знаходиться в Парижі, на честь тих, хто загинув від злиднів.

В 1992 році на засіданні Генеральної Асамблеї ООН було офіційно оголошено, що 17 жовтня в усьому світі буде вважатися «Міжнародним днем боротьби за ліквідацію злиднів». З цього дня ООН зайнялася проблемою бідності на планеті більш серйозно. А проведені заходи в рамках святкування цього дня як і раніше спрямовані на те, щоб привернути увагу громадськості до цієї проблеми.

Щорічно на планеті недоїдає близько 500 тис. чоловік. Майже 3 млрд. жителів планети живуть всього на 2 долари на день, і майже стільки ж живе в антисанітарних умовах. Якщо задуматися, то це майже половина жителів Землі. Майже половина від населення планети так чи інакше причетна до цього дня і чекає, що світова спільнота зверне на цю проблему увагу.

Служба зайнятості не стоїть осторонь таких подій. Саме тому, 17 жовтня в рамках відзначення Всесвітнього дня дій за гідну працю та Міжнародного дня боротьби з бідністю Менський районний центр зайнятості ініціював проведення «круглого столу». За круглим столом учасники обговорили підписану 23 серпня поточного року Генеральну угоду про регулювання основних принципів і норм реалізації соціально-економічної політики і трудових відносин в Україні на 2016-2017 роки, яка закладає підвалини для реалізації пріоритетних напрямів Програми гідної праці – ефективної зайнятості з гідними умовами праці, соціального захисту та соціального діалогу та основні напрями, завдання та шляхи виконання Стратегії подолання бідності, яку передбачається реалізувати до 2020 року.

Директор районного центру зайнятості Тамара Кот акцентувала увагу присутніх на тих кроках, які вже втілює в життя служба зайнятості в рамках виконання завдань Стратегії подолання бідності. Серед них: створення загальнодержавного реєстру вакансій з вільним он-лайн-доступом та актуалізацією в режимі реального часу; розширення переліку видів громадських робіт; підтримка підприємницьких ініціатив безробітних шляхом надання допомоги по безробіттю одноразово для започаткування власної справи; надання компенсації витрат роботодавця у розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за працевлаштування соціально-вразливих верств населення, зокрема учасників АТО та внутрішньо-переміщених осіб; розвитку системи підтвердження результатів неформального професійного навчання, зокрема за професією «кухар»; збереження зайнятості осіб віком понад 45 років шляхом видачі ваучера; та інших кроків. Засідання «круглого столу» пройшло досить жваво. Участь у заході взяли: заступник голови Менської РДА Микола Петрушенко, начальник відділу праці УСЗН Лариса Омельяненко, начальник відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві в Менському районі Галина Коваленко, голова Менської районної організації профспілки працівників державних установ Ірина Петрушенко, в.о. керівника районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Тетяна Ющенко, керівники територіальних громад району.

Підводячи підсумки заходу директор процитувала слова Генерального Секретаря ООН 17 жовтня 2006 року: «Боротьба за ліквідацію бідності – один із головних моральних викликів нашого часу – не може залишатися метою одиниць; вона повинна стати покликанням для багатьох».

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Advertisements
Оприлюднено в Наші новини. Leave a Comment »

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s

%d блогерам подобається це: