«Урок реального трудового життя»

В перші дні нового навчального року фахівці Менського районного центру зайнятості провели у загальноосвітніх навчальних закладах з випускниками шкіл району профорієнтаційні заходи «Уроки реального трудового життя».

В ході зустрічі із школярами директор районного центру зайнятості Тамара Кот та заступник начальника відділу надання соціальних послуг Юлія Руденко наголосили, що при виборі професії випускники шкіл часто звертають увагу на престижність професії, або на швидке досягнення матеріального достатку, але мало хто обирає професію за покликанням, інтересами чи здібностями.

В наш час, коли починає відроджуватись виробництво, значно зростає попит на робітничі професії. Підвищується заробітна плата робітників, модернізується обладнання. Працювати можна творчо і з цікавістю. Наприклад, висококласний токар так само високо цінується на заводі, як і кваліфікований інженер.

На виробництві можна краще дізнатися і про професію, і пізнати себе, і перевірити свої інтереси та здібності. А для підвищення свого освітнього рівня можна продовжити навчання і заробляти на це кошти.

Вони пояснили, що висока кваліфікація за робітничою професією дає можливість мати досить високий заробіток.

Шляхи до здобуття професії є різні, і ВНЗ – це не єдиний і безпомилковий спосіб отримати диплом спеціаліста. Професійну освіту можна здобувати поступово: спочатку отримати робітничу професію і бути працевлаштованим.

Також фахівці центру зайнятості пояснили, що соціально незахищеним, в тому числі і випускникам загальноосвітніх навчальних закладів. наша держава законодавчо гарантує отримання першого робочого місця.

Підводячи підсумки занять, фахівці наголосили, вибираючи професію, слід задаватися не тільки питанням «що я хочу?» і «що я можу?», але й «що потрібно?». Адже правильний вибір професії – не тільки особиста справа. Тому при виборі професії необхідно враховувати потреби ринку праці, а отже – потреби суспільства.

Сподіваємося, що зустріч фахівців з випускниками допоможе сформувати у учнів реальний погляд на вибір професії з урахуванням їх побажань, можливостей та потреб ринку праці.

Це слайдшоу вимагає JavaScript.

Advertisements
Оприлюднено в Наші новини. Leave a Comment »

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s

%d блогерам подобається це: