Неформальне професійне навчання осіб за робітничими професіями

1331841644_16Відповідно до Закону України ”Про зайнятість населення” діє механізм, спрямований на забезпечення соціального захисту та конкурентоспроможності населення України на ринку праці – підтвердження результатів неформального професійного навчання за робітничими професіями.

Неформальне професійне навчання – це набуття працівниками  професійних знань, умінь і навичок, нерегламентоване за місцем отримання, терміну та формою навчання.

Перелік робітничих професій, за якими здійснюватиметься підтвердження результатів неформального професійного навчання, затверджений наказом Міністерства соціальної політики від 23.12.2013 № 886 «Про затвердження Переліку робітничих професій, за якими здійснюється підтвердження результатів неформального професійного навчання осіб за робітничими професіями», відповідно до якого підтвердження результатів неформального професійного навчання здійснюється за трьома робітничими професіями:

(5122) кухар (3-6 розряди);

(7219) зварник (6-8 розряди або І-ІІІ рівні кваліфікації);

(5169) охоронник (1-2 розряди).

Підтвердити кваліфікацію можуть громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які постійно проживають в Україні, яких визнано в Україні біженцями, яким надано притулок в Україні, яких визнано особами, що потребують додаткового захисту, яким надано тимчасовий захист, а також ті, що одержали дозвіл на імміграцію в Україну.

Організація роботи з підтвердження кваліфікації здійснюється Державною службою зайнятості та її територіальними органами.

Відповідний територіальний орган Державної служби зайнятості розглядає заяву особи, яка виявила бажання підтвердити результати неформального навчання, та видає направлення до суб’єкту підтвердження (підприємство, установа, організація, що здійснюють підтвердження кваліфікації).

Підтвердження кваліфікації здійснюється суб’єктами підтвердження за умови їх відповідності вимогам, установленим Мінсоцполітики та Міністерством освіти і науки.

Наказом Міністерства соціальної політики України від 16.03.2016 № 256 затверджено Перелік суб’єктів підтвердження результатів неформального професійного навчання осіб за робітничою професією «Кухар».

До нього увійшли:

-Вище комерційне училище Київського національного торговельно-економічного університету,

-ДНЗ «Одеський центр професійно-технічної освіти ДСЗ»,

-ДНЗ «Рівненський центр професійно-технічної освіти ДСЗ».

Фінансування підтвердження результатів неформального професійного навчання осіб з робітничих професій може здійснюватися за рахунок:

власних коштів особи;

коштів роботодавця – у разі підтвердження кваліфікації найманого робітника.

Особі, яка підтвердила кваліфікацію, суб’єктом підтвердження видається свідоцтво про присвоєння (підвищення) робітничої кваліфікації за результатами неформального професійного навчання встановленого зразка.

Більш детальну інформацію з питань підтвердження результатів неформального професійного навчання осіб за робітничими професіями можливо отримати у фахіфціф Менського районного центру зайнятості.

Advertisements
Оприлюднено в Наші новини. Leave a Comment »

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s

%d блогерам подобається це: