Тимчасові роботи – користь для всіх

Вирішуючи важливі завдання щодо регулювання ринку праці, служба зайнятості постійно співпрацює з місцевими органами влади, роботодавцями, іншими соціальними партнерами. Необхідність такої співпраці зумовлена, перш за все тим, що здійснення заходів стосовно забезпечення мешканців райну роботою є частиною загальної справи, яка потребує комплексного підходу, активізації спільних зусиль та підвищення рівня відповідальності всіх сторін соціального діалогу за стан справ у цій сфері.

Одним із напрямків зазначеної співпраці щодо зайнятості населення, у т.ч. тимчасової, є організація та проведення громадських та інших робіт тимчасового характеру за участю безробітних. Зазначені роботи – це загальнодоступні види тимчасової трудової діяльності громадян, що не потребують додаткової спеціальної, освітньої та кваліфікаційної підготовки.

Громадські роботи є видом суспільно корисних оплачуваних робіт в інтересах територіальної громади, які організовуються для додаткового стимулювання мотивації до праці, матеріальної підтримки безробітних та інших категорій осіб і виконуються ними на добровільних засадах.

Чи існує відмінність між громадськими та іншими роботами тимчасового характеру?

Суттєвою відмінністю є фінансова сторона цього питання. Тобто, фінансування даних робіт здійснюється за рахунок коштів і місцевих бюджетів, і підприємств та інших джерел, не заборонених чинним законодавством.

Так, у разі залучення зареєстрованих безробітних до громадських робіт фінансування їх організації здійснюється за рахунок коштів місцевих бюджетів та/або Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття. А фінансування організації інших робіт тимчасового характеру – за рахунок коштів роботодавців та інших джерел, не заборонених законодавством.

Варто зауважити, що громадські та інші роботи тимчасового характеру виконуються виключно на створених тимчасових робочих місцях. Тож, вакантні посади та вільні робочі місця, що існують на підприємстві, не можуть використовуватися для організації зазначених робіт.

Отже, у разі виникнення на підприємстві потреби у виконанні певного обсягу робіт, що передбачає залучення додаткової робочої сили, роботодавці мають подати до центру зайнятості заявку із зазначенням відповідних вимог та побажань. В свою чергу служба зайнятості направляє на ці підприємства для виконання вищезазначених робіт безробітних громадян, які в даний час перебувають на обліку.

Хто ж може взяти участь у громадських та інших роботах тимчасового характеру?

Участь у даних роботах можуть взяти особи, які перебувають на обліку в центрі зайнятості як такі, що шукають роботу; а також працівники, які втратили частину заробітної плати внаслідок вимушеного скорочення (до 50 відсотків передбаченої законодавством тривалості робочого часу у зв’язку із зупиненням (скороченням) виробництва продукції).

Чи існують державні соціальні гарантії для осіб, які залучаються до участі у громадських чи інших роботах тимчасового характеру?

На громадян, які беруть участь у цих роботах, поширюються державні соціальні гарантії, передбачені чинним законодавством про працю та зайнятість населення і загальнообов’язкове державне соціальне страхування, зокрема за ними зберігаються усі права, зазначені у пункті 1 статті 44 Закону України «Про зайнятість населення», а саме: безоплатне одержання від служби зайнятості послуг з підбору підходящої роботи та сприяння у працевлаштуванні; консультаційних, інформаційних та профорієнтаційних послуг з метою обрання або зміни виду діяльності (професії); збереження права на виплату допомоги по безробіттю на період участі у громадських та інших роботах тимчасового характеру. Період участі у таких роботах зараховується до страхового стажу, а також зазначені роботи сприяють підвищенню мотивації безробітних до праці та їхній адаптації у трудовому колективі.

З особами, які беруть участь у громадських та інших роботах тимчасового характеру, роботодавці укладають в письмовій формі строкові трудові договори для працевлаштування на створені тимчасові робочі місця на строк, що сумарно протягом року не може перевищувати 180 календарних днів.

Оплата праці таких осіб здійснюється за фактично виконану роботу в розмірі, що не може бути меншим ніж мінімальний розмір заробітної плати.

Безробітним, які брали участь у виконанні громадських або інших робіт тимчасового характеру, після виконання таких робіт продовжується виплата допомоги по безробіттю у розмірах і в строки, встановлені законодавством.

 

За більш детальною інформацією про порядок організації громадських та інших робіт тимчасового характеру за участі безробітних громадян, а також про потребу у їх проведенні звертайтеся до центру зайнятості.

Advertisements
Оприлюднено в Наші новини. Leave a Comment »

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s

%d блогерам подобається це: