З НАГОДИ ВІДЗНАЧЕННЯ МІЖНАРОДНОГО ДНЯ ІНВАЛІДА

фото інвалідаГромадянам з інвалідністю, в умовах ринкових відносин набагато складніше реалізувати гарантовані конституцією України права, у тому числі і право на працю (ст. 43 Конституції України). Ось чому в Україні, як і у всьому світі, питанням соціальної захищеності інвалідів, гарантування їм рівних зі всіма іншими громадянами можливостей для участі в економічній, політичній та соціальній сферах життя суспільства, створення необхідних умов для повноцінного способу життя приділяється велика увага.

Людина тільки тоді вважає себе повноцінною, коли стверджується у своїй потребі людям, тобто соціалізується. І не в меншій, а може бути і більшою мірою це відноситься до людей з обмеженими фізичними можливостями, оскільки людина, що отримала інвалідність, залишається наодинці з труднощами. Украй важливо, щоб у цей важкий для себе час вона знайшла підтримку як в державних законодавчих актах, що говорять про зайнятість інвалідів, так і у працевлаштуванні за місцем проживання.

Питання щодо повернення або включення осіб з інвалідністю до зайнятості в доступних їм за станом здоров’я умовах праці – завжди знаходиться у центрі уваги і фахівців Менського районного центру зайнятості.

Для реєстрації в центрі зайнятості інвалід повинен мати паспорт, трудову книжку, довідку про умови та характер праці, індивідуальну програму реабілітації інваліда (за наявності).

Протягом січня-жовтня 2015 року на обліку в Менському РЦЗ перебували 50 безробітних осіб з інвалідністю. Чисельність інвалідів , працевлаштованих за направленням центру зайнятості з початку року становила 12 осіб. Також 2 громадян підвищили кваліфікацію шляхом проходження курсів цільового призначення та працевлаштовані на вакансії машиніст(кочегар) котельні.

З початку 2015 року в базу даних районного центру зайнятості від 12 підприємств, організацій і установ міста надійшло 16 вакансій для працевлаштування інвалідів.

Майже всі особи з обмеженими фізичними можливостями, зареєстровані у районному центрі зайнятості, отримали профконсультаційні та інформаційні послуги, брали участь у інформаційних семінарах та семінарах-тренінгах.

Одним з пріоритетних напрямів в роботі Менського РЦЗ є робота з демобілізованими військовослужбовцями учасниками АТО. На превеликий жаль, є бійці, що повертаються додому зі Сходу з набутою інвалідністю. Саме роботі по поверненню наших захисників до мирного життя, наданні психологічної допомоги, знайти підходящу роботу приділена найбільша увага наших спеціалістів.

До речі, 19 листопада Менським РЦЗ проведено семінар-тренінг для демобілізованих військовослужбовців учасників АТО за участю психологів Центру психолого-соціальної допомоги «Ресурс», які надають безкоштовну психологічну допомогу мобілізованим, демобілізованим військовослужбовцям та членам їх сімей.

Активізована індивідуальна адресна робота з кожним інвалідом, що звертається в центр зайнятості за сприянням у працевлаштуванні, яка орієнтує на можливість отримати або відновити свої професійні навики шляхом професійного навчання, зокрема, у Всеукраїнському центрі професійної реабілітації інвалідів(с. Лютіж Київської області).

Особи, які мають інвалідність та бажають працевлаштуватись, отримати послуги з професійного навчання чи відкрити власний бізнес можуть звернутися до районного центру зайнятості та отримати необхідну допомогу.

 

Фахівець з профорієнтації I категорії                                          Олена Бабко

Advertisements
Оприлюднено в Наші новини. Leave a Comment »

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s

%d блогерам подобається це: