Стан ринку праці району за 9 місяців 2015 року.

30 жовтня 2015 року у районній державній адміністрації відбулося розширене засідання Колегії. З доповіддю «Про стан ринку праці та виконання Програми зайнятості населення району за 9 місяців 2015 року» виступила директор районного центру зайнятості Тамара Кот.

Керівник центру зайнятості повідомила, що Менський район один з тих районів області, де реєстрація у службі зайнятості за 9 місяців 2015 року зменшилася на 18 % у порівнянні з 2014 роком.

Проблемою в районі залишається якість робочої сили: кожен третій з безробітних потребує додаткових соціальних гарантій. Впродовж січня-вересня поточного року на обліку у центрі зайнятості перебувало 543 таких громадян, 175 з яких працевлаштовані.

Як і в минулі роки потреба підприємств району у працівниках з робітничими професіями: водії автотранспортних засобів, продавці, трактористи, кухарі, слюсарі-ремонтники, електрогазозварники, електромонтери з ремонту та обслуговування електроустаткування. Також залишається попит на бухгалтерів, менеджерів зі збуту.

Стратегічним напрямом і важливою складовою профорієнтаційної роботи, як і в попередні періоди, залишається подолання кризи утриманських настроїв, формування у людей працездатного віку сталої мотивації до праці, стимулювання до активної економічної діяльності через надання об’єктивної професійної інформації, кваліфікованої консультативної допомоги та дієвої психологічної підтримки, в тому числі і для учнів загальноосвітніх навчальних закладів району, для яких центром зайнятості проводяться такі заходи: Дні відкритих дверей центру зайнятості, профуроки, акції «Випускник», професіографічні екскурсії, ярмарки професій.

Служба зайнятості працює у тісній співпраці з роботодавцями, оскільки головне в нашій спільній роботі – формування та збереження трудового колективу кожного підприємства, організації, установи.

Так, протягом січня-вересня, незважаючи на складну економічну ситуацію, падіння обсягів виробництва, скорочення чисельності штатних працівників, банк вакансій району збільшився на 16 % проти минулого року і налічував 831 пропозицію роботи. Рівень укомплектування вакансій склав понад 88%. Станом на 1 жовтня актуальними були 9 вакансій, на кожну з яких претендувало 63 особи.

За 9 місяців нам вдалося повернути до трудової діяльності 487 безробітних громадян. Зокрема, 23 особи скеровано на підприємницьку діяльність, 16 – працевлаштовані на новостворені робочі місця з компенсацією роботодавцям єдиного соціального внеску. Крім того, здобували нових професій та підвищували кваліфікацію 197 безробітних, що на 3,7% більше минулорічного показника. 309 осіб були залучені до тимчасової зайнятості.

Вже понад рік центр зайнятості надає комплекс соціальних послуг внутрішньо переміщеним особам, допомагає адаптувалися в нових умовах та почувалися захищеними. Так, з жовтня минулого року до центру зайнятості в пошуку роботи звернулося 53 переселенців, з яких 38 – отримали статус безробітного, 11 з них працевлаштовані. Одна особа отримала одноразову допомогу по безробіттю для організації підприємницької діяльності, 1 – навчався, 2 – брали участь у роботах тимчасового характеру.

Фахівці служби зайнятості з особливою увагою ставляться до демобілізованих військовослужбовців учасників АТО. За сприянням у пошуку роботи з початку року до центру зайнятості звернулося 56 демобілізованих учасників АТО. 7 осіб були працевлаштовані, з них 5 – отримали одноразову допомогу по безробіттю для організації підприємницької діяльності. 2 особи – залучено до тимчасової зайнятості.

У напрямку надання оперативної допомоги демобілізованим військовослужбовцям учасникам АТО служба зайнятості активно співпрацює з управліннями соціального захисту населення, військовим комісаріатом, громадськими та волонтерськими організаціями.

Станом на 30.10.2015 року на обліку у центрі зайнятості перебувало 493 безробітних. З них 4 безробітних громадян – переселенці, 49 – учасників АТО.

Служба зайнятості працює для людей і надалі, маючи потужний фаховий ресурс і досвід буде надавати соціальні послуги всім, хто цього потребує. У переддень Дня соціального працівника керівник центру зайнятості побажала всім причетним до цього свята миру, злагоди, терпіння, оптимізму і віри у щасливе майбутнє нашої держави.

OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERA

Advertisements
Оприлюднено в Наші новини. Leave a Comment »

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s

%d блогерам подобається це: