ВЧИТИСЯ НІКОЛИ НЕ ПІЗНО. ФОТО

OLYMPUS DIGITAL CAMERAПісля  ухвалення нового Закону України «Про зайнятість населення» громадяни, які досягли 45-літнього віку, отримали можливість безкоштовно освоїти нову професію або підвищити кваліфікацію, отримавши ваучер на навчання. За 2013 рік Менським районним центром зайнятості було видано 41 ваучер, з них 35 осіб були  зараховані до навчальних закладів.Їх отримали люди, які мають не менше ніж 15 років страхового стажу, мають професійно-технічну або вищу освіту та не досягли пенсійного віку. З них 15 – перебували на обліку в службі зайнятості, 24 – старше 50 років. Жителі Менщини виявили бажання стати плодоовочівниками, трактористами-машиністами сільськогосподарського виробництва та бджолярами. За власним бажанням обирали і навчальний заклад. Головне, щоб він мав ліцензію на конкретну професію (спеціальність). Це може бути вищий, професійно-технічний чи інший заклад освіти. Вчитися можна як на денній формі, так і на заочній або вечірній, чи навіть дистанційно.

Вартість ваучера встановлюється в межах вартості навчання і не має перевищувати десятикратний розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб. На сьогодні  це 12180 гривень. Якщо ж вартість освіти вища, то можна доплачувати різницю з власних коштів, або це може зробити роботодавець.

До центру зайнятості за отриманням ваучера звертаються і працюючі люди, і зареєстровані безробітні. Більшість з них мають професійно-технічну освіту, але є громадяни і з вищою.

Наприкінці жовтня за парти сіли майбутні плодоовочівники. Бажаючих здобути цю професію, отримавши ваучер, у Менському районі виявилось 18 осіб. Вони навчалися у ДНЗ «Шосткинський центр професійно-технічної освіти», тому що  він має ліцензію на цю професію і виявився більш мобільним та близьким до потреб людей, ніж інші навчальні заклади. Адже не люди поїхали в Шостку на навчання, а викладачі приїхали до них. Термін навчання  3 місяці.

– За період навчання слухачі отримують загальні знання (основи правових знань, економіки і підприємництва, інформаційні технології) та проходять професійну підготовку з таких дисциплін: плодоовочівництво, основи землеробства і екології, шкідники і хвороби сільськогосподарських культур, механізація сільськогосподарського виробництва, зберігання і переробка сільськогосподарської продукції, охорона праці, – розповідає директор Шосткинського центру профтехосвіти Тетяна Федорівна Лазарєва. – Акцент у навчанні зроблено саме на новітні технології і практичні поради. Відповідний кадровий потенціал ми маємо, навчально-методичне забезпечення також. Всі наші викладачі не лише теоретики, а й практики. Тому, наприклад, як виростити добрий урожай або боротися зі шкідниками, вони розкажуть з власного досвіду, ознайомлять з новітніми технологіями, поділяться порадами досвідчених городників.

– Професія плодоовочівника дає змогу не тільки достойно працевлаштуватися, а й підвищити рівень власних доходів, бо більшість жителів нашого краю веде присадибне господарство, – каже Валентина Панченко з Мени, яка теж взяла ваучер на навчання. – На 32 сотках землі маємо теплицю, де вже десять років вирощуємо огірки та трохи помідорів. Працюємо всією родиною, адже роботи, особливо в сезон, дуже багато. Овочі вирощуємо на продаж. Реалізуємо в Мені та Чернігові. Започаткували бізнес і керують всіма справами мої сини. Ідея вирощувати огірки з’явилась після того, які один із них побував в Англії, де працював у теплицях. Побачив як і що робиться, набрався досвіду – з цього все і почалося.

І хоча завдяки довгим рокам праці на землі, жінка знає багато секретів городництва, вона переконана, що дізнається ще чимало нового і корисного.

– Прогрес не стоїть на місці – з’являються нові технології, препарати. Згадуються  і знову застосовуються якісь давно забуті поради. Все знати неможливо. Я сподіваюся, що підучуся, розширю свій світогляд і також вноситиму свій вклад у розвиток сімейного бізнесу, – розмірковує Валентина Панченко.

Ваучер видається тільки один раз. Не варто розраховувати на нього тим, хто протягом останніх п’яти років проходив перепідготовку за рахунок коштів служби зайнятості.

Безумовно ця інноваційна послуга служби зайнятості стане в нагоді багатьом, хто хоче навіть в зрілому віці залишатися конкурентоспроможним на ринку праці. Адже ми живемо  в час, коли все змінюється з неймовірною швидкістю. Попит на професії  на ринку праці також змінюється. Тому люди здобувають другу освіту, щоб змінити сферу діяльності, отримати нові перспективи і можливості, і служба зайнятості готова допомогти їм у цьому.

Нижче знаходяться відгуки громадян, які закінчили навчання за професією плодоовочівника в Менському РЦЗ.

Відгук_1_чб

Відгук_2_чб

Відгук_3_чб

Advertisements

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s

%d блогерам подобається це: