РОЗ’ЯСНЕННЯ СТОСОВНО ПОДАННЯ ФОРМИ ЗВІТНОСТІ №3-ПН

Шановні роботодавці!

На Ваші численні звернення стосовно подання форми звітності №3-ПН («Інформація про попит на робочу силу (вакансії)»), передбаченої Законом України “Про зайнятість населення”, Державний центр зайнятості надає такі роз’яснення.

1. Щодо необхідності подання форми звітності №3-ПН

Форму №3-ПН роботодавці подають до центрів зайнятості України за наявності попиту на робочу силу (вакансії), тобто лише у разі наявності на підприємстві чи в організації вільних робочих місць.

2. Щодо порядку подання звітності  

Наказом Мінсоцполітики від 31.05.2013 р. №316 затверджено форму звітності №3-ПН «Інформація про попит на робочу силу (вакансії)» та  Порядок  подання форми звітності №3-ПН «Інформація про попит на робочу силу (вакансії)».

Відповідна звітність подається не пізніше 10-ти робочих днів з дати відкриття вакансії. Датою відкриття вакансії є наступний день після створення робочого місця чи припинення трудових відносин з працівником, робоче місце якого стає вакантним, або дата, починаючи з якої, може бути укладений трудовий договір з найманим працівником.

3. Щодо самостійного укомплектування вакансії

У разі, якщо роботодавець планує укомплектувати вакансію самостійно, без допомоги служби зайнятості, він також зобов’язаний подати форму №3-ПН, при цьому, згідно з Порядком подання цієї звітності, зазначивши у ній, що він не потребує укомплектування вакансії за сприяння державної служби зайнятості.

У випадку, якщо вакансія передбачена штатним розписом, роботодавець має подавати інформацію за формою №3-ПН до внесення відповідних змін у штатний розпис.

4. Щодо відповідальності за неподання звітності

Відповідальність за неподання форми звітності №3-ПН Законом України «Про зайнятість населення» та підзаконними нормативно-правовими актами, прийнятими на його виконання, не встановлена.

5. Чи потрібно зазначати посаду працівника, який знаходиться у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, якщо така посада не є вакантною?

У формі звітності №3-ПН посада відповідного працівника зазначається лише у разі, коли роботодавець має потребу в підборі кандидатів для заміщення тимчасово відсутнього працівника. У разі необхідності підібрати працівника тимчасово на заміщення основного працівника, який знаходиться у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, роботодавець може звернутися до служби зайнятості за сприянням у підборі працівника та надати центру зайнятості, незалежно від місцезнаходження, форму звітності 3-ПН, де має вказати у п.6 «Режим роботи» II розділу звіту 3-ПН « інше – тимчасово, на заміщення основного працівника, який знаходиться у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку».

6. Чи необхідно подавати звіт за формою №3-ПН, якщо працівник звільнився й одразу ж наступного робочого дня на його місце було прийнято іншу особу?

У такому випадку форма звітності №3-ПН «Інформація про попит на робочу силу (вакансії)» не надається.

7. Чи вважати вільним робочим місцем (вакансією) з обов’язковим зазначенням її у звіті за формою 3-ПН робоче місце звільненого вчителя, якщо потреба  у новому працівнику відсутня (наприклад, звільнений педагог працював на неповну ставку, мав 2 години на тиждень при 18 годинах повного тижневого навантаження і його години будуть розподілені між працюючими вчителями) або може з’явитись через певний час?

За умови прийняття роботодавцем рішення про розподілення навантаження між працюючими вчителями годин навантаження звільненого вчителя, інформація про вакансії вчителя за формою звітності №3-ПН «Інформація про попит на робочу силу (вакансії)» не надається.

Разом з тим, роботодавець може звернутися до центру зайнятості з пропозицією перспективної вакансії (посади (робочі місця), які очікуються у роботодавців у перспективі) з метою отримання допомоги в укомплектуванні підприємств персоналом.

Відповідно до Конституції України та згідно із Законом України «Про зайнятість населення», інформація про вакансії за вищезазначеною формою не містить дискримінаційних вимог за віком і статтю.

Інструкцію щодо заповнення форми звітності №3-ПН «Інформація про попит на робочу силу (вакансії)» (Наказ Міністерства соціальної політики України від 31.05.2013 року № 316) можна переглянути скориставшись гіперпосиланням

http://www.dcz.gov.ua/control/uk/doccatalog/list?currDir=26339

За матеріалами сайту http://www.dcz.gov.ua/

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s

%d блогерам подобається це: