ТОП-7 ЗАПИТАНЬ НА СПІВБЕСІДІ

>

Якщо ви хоч раз проходили співбесіду, влаштовуючись на роботу, вам напевно доводилося чути хоча б одне з цих запитань.
З року в рік у всіх компаніях світу, незалежно від профілю, масштабу і внутрішньої політики, фахівці з кадрів задають претендентам одні й ті ж запитання. На перший погляд, вони не мають до майбутньої професії ніякого відношення і лише заповнюють паузу між дійсно важливими темами, однак, насправді, те, як ви на них відповісте, може розповісти досвідченому рекрутеру набагато більше, ніж ваше резюме. Отже, що ж це за питання, в чому їх істинний зміст, і як на них відповідати, щоб не сісти в калюжу?

1. Розкажіть трохи про себе
У чому підступ. Розповісти про себе “трохи” майже неможливо.Запитання занадто загальне, а вгадати, що саме хоче дізнатися про вас інтерв’юер, не можна – доведеться просити конкретизувати питання, що для вас, швидше за все, не закінчиться нічим хорошим.Насправді, рекрутер не хоче “познайомитися з вами ближче”, а перевіряє вашу здатність презентувати себе у професійному плані і, таким чином, взаємодіяти з людьми в рамках компанії і за її межами.
Як відповідати. Не варто перераховувати свої професійні заслуги і регалії – про них роботодавець вже встиг дізнатися з резюме. Подумайте, які особистісні якості ви цінуєте в собі більше всього, додайте небагато фактів з минулого (де вчилися, чому обрали цю професію, чи було у вас хобі) і обмовтеся про життєві цілі, не заглиблюючись в інтимні подробиці. Врешті-решт, краще трохи пофантазувати, але ні в якому разі не робити круглі очі і не “екати” – це дасть зрозуміти, що налагодження контактів – не ваша сильна риса.
2. У чому ваша головна слабкість?
У чому підступ. Звичайно, ніхто ніколи не відповість чесно на таке запитання.І звичайно, кожен рекрутер це розуміє. Він також розуміє, що у відповідь він, швидше за все, почує завчене і вкрай розмите формулювання або незграбну спробу відбутися жартами на кшталт “Моя слабкість – це мій трудоголізм“.Однак це запитання допоможе рекрутеру визначити, наскільки чесна сидить перед ним людина, а також, чи може вона справлятися з власними вадами.
Як відповідати. Як можна більш серйозно і обдумано. Наприклад, ви можете зізнатися, що не можете працювати в стресовій ситуації або що відчуваєте страх перед публічними виступами. Але тут же додати, що це ніяк не заважає вашій професійній діяльності, і навести приклади, як ви справлялися з цією слабкістю.
3.Ким ви бачите себе через 5 років?
У чому підступ. Бачити себе можна ким завгодно – хоч принцом датським, хоч космонавтом, хоч фікусом. У будь-якому випадку, життя майже завжди відрізняється від наших про нього уявлень, та й рекрутера вони, здебільшого, ніяк не хвилюють. Питання полягає швидше у вашій відданості компанії та готовності будувати свою кар’єру в ній.
Як відповідати. Зовсім не обов’язково клястися роботодавцю у вірності до гробу. Це запитання – ваш шанс розповісти про свої достоїнства: професійні і особисті досягнення, властивості характеру, амбіції й т. п., які, на ваш погляд, допоможуть вам побудувати успішну кар’єру і, відповідно, принести користь компанії-наймачу.
4. Чому ви хочете у нас працювати?
У чому підступ. Закономірна відповідь на таке запитання – дифірамби даній компанії.Але насправді більшість рекрутерів ситі по горло подібними похвалами, тому ваша відповідь викличе як мінімум розчарування, як максимум – роздратування і впевненість у недалекоглядності вашого розуму.
До того ж, задаючи таке запитання, інтерв’юер розраховує вивести вас із рівноваги: адже відповідь очевидна, правда? Яка різниця, чому ви прийшли, головне – це відповідність вимогам вакансії і хороше резюме. Але справжній професіонал повинен уміти відповідати на будь-які, навіть найбезглуздіші, запитання – приховувати своє роздратування і ні в якому разі не показувати співрозмовнику (клієнту, замовнику), що він вважає себе розумнішим за нього. Особливо це стосується професій, де вам доведеться часто контактувати з людьми
Як відповідати. Не намагайтеся розхвалити компанію – говоріть більше про свою мотивацію до роботи. Якщо вас просто привабила висока зарплата, наймач, швидше за все, буде розчарований.Більшість рекрутерів шукають того, хто прагне до самореалізації, розвитку та кар’єрного зростання – тому що це не просто виконавець, а людина, здатна просунути компанію вперед.Втім, зовсім заперечувати свою матеріальну незацікавленість не варто, оскільки це буде виглядати нещиро або просто нерозумно. І ні в якому разі не посилайтеся на те, що хочете змінити обридлу роботу. Це змусить інтерв’юера засумніватися у вашій надійності та далекоглядності ваших планів.
5.У вас є захоплення?
У чому підступ. Найчастіше шукач сприймає це запитання як незначне і безглузде, адже, на перший погляд, воно не має ніякого відношення до роботи.Результат – необдумані і несерйозні відповіді, а іноді й просте і чесне “Ні”, яке, швидше за все, розчарує інтерв’юера. Сенс цього питання в тому, щоб скласти повну картину про вас, як про особистість, так як хобі і захоплення можуть багато чого розповісти про ваш характер.
Як відповідати.Відверто. Якщо у вас немає ніяких хобі, просто розкажіть про те, як ви проводите свій вільний час, звичайно, особливо не заглиблюючись у деталі.Якщо ви разок чи два випробували якийсь вид спорту або екстремальну розвагу – згадайте про це, сказавши, що вам сподобалося, і обов’язково повідомте, якщо ви відвідуєте фітнес-клуб. Сучасні роботодавці починають цінувати співробітників, які ведуть здоровий спосіб життя.
6.Як би вас описали ваші колеги?
У чому підступ. Ще одне запитання з тих, у відповідь на які хочеться або з’єхидничати, або набрехати. Намагайтеся не давати рекрутеру отримати таке задоволення. Якщо ви почнете відкрито розхвалювати себе, це викриє в вас брехуна і не дасть інтерв’юеру очікуваної інформації.Його мета – з’ясувати, чи можете ви оцінювати себе відсторонено і, за потреби, коректувати свою професійну поведінку.
Як відповідати. Скромність прикрашає людину – пам’ятайте про це і дійте відповідно. Постарайтеся плавно перевести розмову на тему “Думаю, найбільше в мені цінують …” або “Я б хотів продемонструвати себе з такого-то і такого-то боку”. Це дасть вам можливість не виглядати хвальком і в той же час підкреслити свої достоїнства і кар’єрні прагнення.
7. Чому ви хочете піти/пішли з попередньої роботи?
У чому підступ. Якою б не була ваша відповідь, вона буде розцінена як попередження: аналогічна причина може змусити вас розпрощатися і з майбутнім роботодавцем.
Як відповідати. Почувши відповідь на своє запитання, рекрутер повинен бути впевнений, що: а) ваше звільнення з попереднього місця роботи сталося не внаслідок вашої низької кваліфікації; б) при вашому звільненні інтереси і репутація роботодавця ніяк не постраждали; або в) що подібна ситуація не може повторитися за будь-якої об’єктивної причини. Загалом, краще не поширюватися на тему того, чому вам не сподобалася ось саме та конкретна компанія, а пояснити, що минула позиція не дозволяла вам повною мірою досягти своїх кар’єрних прагнень.Ну і, звичайно, обмовитися про те, чому, на ваш погляд, нова робота допоможе вам у цій справі.
За матеріалами сайту UBR.UA
Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s

%d блогерам подобається це: